Zasady uczestnictwa w plenerach i warsztatach

Na organizowanych przeze mnie wydarzeniach obowiązują ściśle określone zasady. Większość z nich zawarta jest w Regulaminie natomiast powiem kilka słów m.in. o współpracy z modelkami.

Każde zdjęcie, które wychodzi pod szyldem Baśniowe Warsztaty/Plenery Fotograficzne z Końmi przechodzi przed publikacją weryfikację. Nasze zdjęcia są dlatego takie dobre bo wszyscy biorący udział w sesji (modelki, fotografowie, styliści i wizażyści) mają wobec siebie naprawdę duże wymagania. Pracujemy tylko z najlepszymi i dbamy wspólnie o nasz wizerunek. Od każdej nowej osoby, która chce uczestniczyć w tego typu wydarzeniach wymagamy tego samego – każdy przecież chce żeby zdjęcia zrobione na plenerze i warsztatach były doskonałe.

Czy jest weryfikacja? Brzmi groźnie ale polega jedynie na tym, że zdjęcia wysyłane są do modelek przez publikacją w internecie do akceptacji. Zatrudniam tylko profesjonalne modelki, a wiadomo, że każdemu można zrobić fatalne zdjęcie – chcemy uniknąć sytuacji stresowych 🙂 Czasami modelki mają uwagi, mogą pomóc niedoświadczonemu fotografowi w osiągnięciu lepszego efektu, ale raczej nie są czepialskie. Nawet jeśli ktoś nie ma doświadczenia w fotografowaniu modelek czy w obróbce ma szansę zrobić dobre zdjęcia z naszą pomocą. Szanujemy się zatem wzajemnie i razem dążymy do powstawania coraz lepszych zdjęć 🙂

Kolejną ważną ważną zasadą jest szacunek do innych uczestników wydarzenia. Nie akceptujemy wchodzenia sobie w kadr – dbamy o naszych Uczestników i staramy się aby każdy miał „5 minut” dla siebie sam na sam z modelką. Kiedy fotografujemy w grupie nie siedzimy sobie na plecach – trzeba pamiętać aby zostawić każdemu fotografującemu trochę przestrzeni.  Jeśli ktoś z Was mimo tego zapisu będzie miał kłopot wystarczy podejść do mnie i powiedzieć, a zrobię miejsce dla każdego.

Pomagamy sobie wzajemnie! Na spotkaniach są osoby bardziej i mniej doświadczone. Ale najlepsze są te momenty kiedy uczestnicy wymieniają się własnymi spostrzeżeniami i metodami fotografowania – nie bójcie dzielić się wiedzą! 🙂

Zanim zarezerwujesz miejsce na plener przeczytaj poniższy regulamin. Rezerwacja miejsca wiąże się z jego akceptacją!

Regulamin

 • Organizator zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu Warsztatów/Plenerów lub ich odwołania. Zwrot należności nastąpi w ciągu 7 dni roboczych. W przypadku zmiany terminu możliwe jest przeniesienie opłaty na wskazany termin.
 • Organizator nie odpowiada za straty materialne uczestników powstałe podczas wydarzenia, jeśli nie powstały z winy Organizatora,
 • Organizator zastrzega sobie możliwość wykonania reportażu fotograficznego podczas wydarzenia i opublikowania go na stronie www.annasychowicz.pl.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian programu, zmian osób pozujących, wizażystów etc.
 • Organizator ma prawo usunąć z wydarzenia Uczestnika, który nie podporządkowuje się regulaminowi bez zwrotu zapłaty za wydarzenie,
 • Fotograf ma obowiązek podporządkować się regulaminowi oraz instrukcjom organizatorów w trakcie trwania zajęć.
 • Fotograf oświadcza, iż zezwala na bezpłatne zamieszczanie swoich fotografii, powstałych w trakcie zajęć, w galerii dostępnej na stronie www.annasychowicz.pl oraz na stronach promujących tę działalność
 • Fotograf nabywa prawa autorskie do wykonanych zdjęć, ale publikowane w portfolio i na forach mogą być tylko te, które zostaną zaakceptowane przez Modelki.
  Każde zdjęcie umieszczone w sieci powinno zostać opatrzone opisem z nazwą wydarzenia i odnośnikiem do strony www Organizatora www.annasychowicz.pl lub https://www.facebook.com/fotografia.sychowicz/.
 • Modelka nabywa prawa do publikacji wykonanych przez Fotografa zdjęć i może wykorzystywać swoje zdjęcia w celu prezentacji własnego wizerunku, a w szczególności w katalogach i na stronach internetowych mających charakter prezentacyjny oraz mediach drukowanych, zobowiązując się jednocześnie do wyraźnego podania nazwiska lub pseudonimu i/lub adresu strony internetowej Fotografa.
 • Fotograf oraz Organizator plenerów/warsztatów ma prawo wykorzystać zdjęcia w celach prezentacji własnej twórczości oraz dorobku Baśniowych plenerów/warsztatów, a w szczególności na stronach internetowych i folderach, w prospektach dotyczących własnych prac i prac Uczestników. Modelka wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie jej wizerunku w tych celach.
 • Wykorzystując zdjęcia Modelka zobowiązuje się do wskazania imienia i nazwiska/pseudonimu Fotografa z odnośnikiem do jego strony.
 • Wykorzystując zdjęcia Fotograf zobowiązuję się do wskazania imienia i nazwiska/pseudonimu Modelki z odnośnikiem do jej strony.
 • Fotograf zachowuje prawa osobiste i majątkowe w ramach prawa autorskiego do zdjęć w punktach nie uregulowanych niniejszym regulaminem.
 • Na zajęciach praktycznych i teoretycznych obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.
 • Rezerwacja miejsca na wydarzenie odbywa się poprzez dokonanie wpłaty zadatku, niezwłocznie po złożeniu zgłoszenia. Uczestnik zobowiązany jest podać w tytule przelewu: swoje imię, nazwisko oraz nazwę wydarzenia. Zadatek zabezpiecza Organizatora na wypadek, gdyby uczestnik mimo deklarowanej chęci uczestnictwa w danym wydarzeniu, nie wywiązał się z tego zobowiązania. W procesie rezerwacji miejsca na wydarzeniu decydującym kryterium jest kolejność uiszczenia pełnej opłaty.
  W przypadku rezygnacji przez Uczestnika z Plenerów/Warsztatów zadatek nie będzie zwracany.
  Pełna opłata za kurs musi być dokonana najpóźniej 7 dni przed planowanym rozpoczęciem zajęć. W przypadku niewpłynięcia środków w określonym terminie, na miejsce danej osoby zostanie zapisana inna osoba, a zadatek przepadnie.

Złożenie zgłoszenia lub dokonanie opłaty za wydarzenie równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu.

Dodaj Fairy Horses do obserwowanych i bądź na bieżąco:

To może Cię zainteresować

Moja fotoksiążka Ostatnio miałam okazję wykonać swoją własną fotoksiążkę na stronie Saal Digital. Jestem wielką fanką drukowania zdjęć na papierze (płótnie itp) bo do...
Hodowla koni arabskich Petronius Arabians Hodowla koni arabskich Petronius Arabians znajduje się niemal po sąsiedzku od naszej stajni. Jest tam całkiem pokaźne stadko klaczy ze źrebiętami, a t...
Kosmetyki dla koni Lincoln Polska przetestowane Jak wiecie nasze konie są bardzo wymagające jeśli chodzi o pielęgnacje, a jakby tego było mało są miłośnikami kąpieli błotnych. Musimy dbać o ich nien...
Nasze konie Oto konie, które biorą udział w większości sesji fotograficznych. Są to konie, na które można wsiadać. Nasze stado jest oczywiście większe ale z innym...