Ostatnio miałam okazję wykonać swoją własną fotoksiążkę na stronie Saal Digital.
Jestem wielką fanką drukowania zdjęć na papierze (płótnie itp) bo dopiero w takiej formie nabierają one życia. I kiedy widzę już wydrukowane to zawsze robią na mnie wrażenie.

I tym razem było podobnie, nie mogłam się doczekać na kuriera, a książką, którą otrzymałam przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Zrobiłam czarną elegancką okładkę w wersji błyszczącej i już sam jej widok przyśpieszył bicie mego serduszka 🙂
Wybrałam miękki matowy papier fotograficzny – na stronie można również zamówić wersję ekstra grubą gdzie zdjęcia drukowane są na sztywnych grubych kartach. Ta jest jednak dla mnie zupełnie wystarczająca – spodziewałam się, że papier będzie taki jak standardowe odbitki ale jest dużo grubszy i solidniejszy oraz ma przyjemną fakturę. Dodatkowym atutem jest to, że można układać zdjęcia na zgięciu ponieważ książka rozkłada się na płasko.

Moja książka ma format A4 w poziomie i aż 50 stron – jest to idealny format do zaprezentowania zdjęć. Można ją z łatwością zaprojektować samemu bo program udostępniany przez Saal Digital jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Ja układałam zdjęcia sama, ale istnieje możliwość ich automatycznego rozmieszczenia oraz użycia przeróżnych szablonów i klipartów.

Naprawdę polecam jako alternatywa dla odbitek bo efekt nie ma porównania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *